Ciekawe miejsca w naszym regionie z dojazdem do godziny 🙂
Lawendowe Pole
- Nowe Kawkowo 11A, 11-042
To pierwsza w regionie plantacja lawendy i ekologiczne gospodarstwo założone przez Joannę Posoch, która kilka lat temu postanowiła porzucić miejskie życie w Warszawie. Powstało tam także Lawendowe Muzeum Żywe. W Nowym Kawkowie można poczuć się jak w Prowansji. Na Lawendowym Polu najpiękniej jest od połowy czerwca do drugiej połowy lipca, czyli podczas pierwszego kwitnienia i zbiorów. Potem, pod koniec lipca, w sierpniu i jesienią do końca października, można napawać się widokiem i zapachem lawendy w suszarni.
Park Ptaków Ptaszarnia
- Wrzosowa 3, 10-366 Olsztyn
„Jesteśmy pasjonatami chcącymi przedstawić piękno świata zwierząt (głównie tych latających), a także zarazić innych naszą pasją :)”
Arboretum w Kudypach
- 2A, 11-036 Kudypy
Arboretum w Kudypach – ogród dendrologiczny znajdujący się w miejscowości Kudypy, w odległości 4 kilometrów od Olsztyna, w rozwidleniu dróg Olsztyn-Ostróda i Olsztyn-Sząbruk. Powstałe na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku arboretum zajmuje obecnie powierzchnię 15,69 ha
Park Bartbo – park rozrywki, karczma i camping
- Butryny 100B, 10-687 Olsztyn
W BARTBO znajdują się takie atrakcje jak m. in. park linowy, zorbing, strzelnica czy labirynt w kukurydzy. To świetne miejsce na wyjazd dla całej rodziny oraz wyjazd integracyjny. Ten park rozrywki znajduje się niecałe 30 km od Olsztyna.
Pole bitwy pod Grunwaldem
- 14-107 Grunwald
Grunwald – Pole Bitwy – w węższym ujęciu obszar położony w odległości 2 kilometrów na południowy wschód od wsi Grunwald, pomiędzy Stębarkiem, Łodwigowem i Ulnowem (powiat ostródzki, województwo warmińsko-mazurskie), obejmujący łąki i tereny zalesione, zespół pomnikowy oraz ruiny kaplicy pobitewnej, który rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 września 2010 uznany został za pomnik historii[1]. W szerszym ujęciu jest to cały obszar, na którym rozegrała się bitwa pod Grunwaldem (1410).
Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku
- Leśna 23, 11-015 Olsztynek
Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku – muzeum na wolnym powietrzu, zwane potocznie skansenem znajdujące się w Olsztynku. Skrót: MBL-PE w Olsztynku.
Wrota Warmii i Mazur
- 10-687 Bałdy
W Bałdach istnieje niezwykle ciekawa historycznie Aleja Biskupów. Tu odbywało się powitanie nowego biskupa wjeżdżającego uroczyście do swej diecezji, składano mu pierwszy hołd i witano ich uroczyście w imieniu kapituły warmińskiej – partnera biskupa w rządach na Warmii.
Bazylika Narodzenia NMP w Gietrzwałdzie
- Kościelna 4, 11-036 Gietrzwałd
Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie – istnieje tam od XVI w. kult związany z Matką Boską i obrazem Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej w formie Madonny Piastunki z dziecięciem (Hodigitria).
Źródła Rzeki Łyny
- ŁYNA 25 B, 13-100 Łyna
Rezerwat przyrody Źródła rzeki Łyny im. prof. Romana Kobendzy – rezerwat przyrody nieożywionej położony w województwie warmińsko-mazurskim, w gminie i nadleśnictwie Nidzica, w okolicy wsi Orłowo i Łyna, u źródeł rzeki Łyny.
Zamek krzyżacki w Nidzicy
- ul. Zamkowa 2, 13-100 Nidzica
Zamek w Nidzicy – został wybudowany na początku XV wieku w stylu gotyckim jako siedziba prokuratora krzyżackiego.
Zamek w Działdowie
- ul. Zamkowa 12, 13-200 Działdowo
Zamek w Działdowie – zamek pokrzyżacki znajdujący się w mieście Działdowo, w województwie warmińsko-mazurskim.
Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
- aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn
Planetarium w Olsztynie – drugie co do wielkości planetarium w Polsce, zlokalizowane przy al. Piłsudskiego 38 w Olsztynie.
Po wyprawach zapraszamy do nas na pyszny obiad 🙂
Wikno 4a, 13-100 Wikno